تاریخ انتشار: 11/21/2017 12:00:00 AM
شناسه مطلب: 133
برگزیدگان کتاب سال دانشجویی معرفی شدند

برگزیدگان کتاب سال دانشجویی معرفی شدند



برگزیدگان و شایستگان تقدیر بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی معرفی شدند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، برگزیدگان بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی به شرح زیر معرفی شدند:

بخش اصلی: شاخه حقوق
اسماعیل آجرلو نویسنده «حقوق اساسی کشورهای اسلامی»

بخش اصلی: شاخه تربیت بدنی
«مقدمه‌ای بر علم فعالیت ورزشی از دیدگاهACSM» نوشته علی ‌اکبر جهاندیده

بخش اصلی: شاخه زبان و ادبیات
«سنگ یحیا» نوشته خسرو عباسی خوددلان

بخش اصلی: گروه هنر و معماری
 «محرک توسعه شهری؛ الزامات و رویکردها» نوشته امین ابراهیم دهکردی

بخش اصلی: گروه پزشکی و دامپزشکی
جمال مجید پور برای ترجمه کتاب  «بافت‌شناسی راس؛ جلد دوم بافتشناسی اختصاص» و عبدالمجید ایروان کشکولی برای ترجمه «سنگ‌های کلیه و مجاری ادراری»  
 
بخش اصلی: شاخه اقتصاد
مهدی نوری نویسنده «چالش‌های اقتصاد ایران»  

بخش اصلی: شاخه تاریخ
«دولت یاد، تاریخ محلی بیرجند در آغاز سده معاصر» نوشته محمد امین ناصح

بخش اصلی: گروه علوم پایه
 «شیمی سبز، آشنایی مقدماتی»  نوشته طاهر رحیمی اقدام

بخش اصلی: شاخه دین و فلسفه
«مبانی علم حساب» با ترجمه طالب جابری.
 
بخش ویژه: شاخه فرهنگ عمومی و آسیب های اجتماعی
«فرهنگ سوگ شیعی» نوشته محسن حسام مظاهری
شایستگان تقدیر بیست و چهارمین جشنواره کتاب سال دانشجویی نیز به این شرح اعلام شدند:
 
بخش اصلی: گروه پزشکی و دامپزشکی
 
 «بیماری‌های پوست؛ تشخیص و درمان» مترجم سیدنفیسه اسحاق حسینی، «تفسیر رادیوگرافی اندام و ستون فقرات در اورژانس» نوشته محمدجواد دهقانی فیروزآبادی

بخش اصلی: شاخه مهندسی صنایع
«تحقیق در عملیات: اصول و رویکردهای بهینه‌سازی» نوشته معین سمام جلالی
 
بخش اصلی: شاخه زبان و ادبیات
«حماسه قران حبشی؛ جلد۱و۲» نوشته میلاد جعفرپور
 
بخش اصلی: شاخه حقوق
«حقوق جوانان در جمهوری اسلامی» نوشته امیرحسین اصل زعیم، «مجازات» با ترجمه محمدعلی کاظم نظری

بخش اصلی: شاخه مدیریت
«ماکروارگونومی» با ترجمه احد خلجی

بخش اصلی: شاخه جغرافیا
«جغرافیای شهری» با ترجمه علی قاسمی
 
بخش اصلی: گروه کشاورزی و منابع طبیعی
«تغذیه برگی؛ اصول علمی و عملیات مزرعه‌ای» با ترجمه سیدمجید موسوی

بخش اصلی: شاخه مهندسی عمران
«مهارت‌های مکانیکی خاک از طراحی تا اجرا» نوشته محمد عمادی محمودی مهریزی

بخش اصلی: شاخه مهندسی کامپیوتر
«اصول و مبانی علوم داده‌ای با Python» با ترجمه محمدمعین فاضلی
 
بخش اصلی: شاخه مهندسی مکانیک
«طراحی و ساخت چرخ‌دنده هیپوئیذی» نوشته حمید جلیلی رائی

بخش اصلی: شاخه روان‌شناسی و علوم تربیتی
«شناخت درمانی برای اختلال‌های شخصیت (ویراست دوم)» با ترجمه علی‌اکبر فروغی، «روانپزشکی روان پویا (گابارد) برای متخصصان بالینی» با ترجمه محیا مجاهدی

بخش اصلی: شاخه دین و فلسفه
 «تاریخچه فلسفه زمان»  با ترجمه حسن امیری‌آرا، «موعودباوری و نو دینی» نوشته رضا کاظمی راد

بخش ویژه: شاخه اقتصاد مقاومتی
 «پایش اقتصاد مقاومتی» نوشته هادی اصغر سعدآبادی
 
بخش ویژه: شاخه مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم
 «جنسیت و زبان» نوشته مجید دهقان، «ظرفیت‌های پژوهش سبک زندگی از منظر آیات و روایت» نوشته سیدمحمدتقی موسوی‌فر

بخش ویژه: شاخه دانشجویان فارسی‌نویس
 «نظام معرفت‌شناسی سینوی(جلد ۱و۲)» نوشته رحمت‌الله رضایی

بخش ویژه: شاخه فرهنگ عمومی و آسیب اجتماعی
 «ابعاد سیاسی فرهنگ در ایران» نوشته وحید شوکتی آمقانی

بخش ویژه: شاخه گردشگری
 «پایداری در صنعت گردشگری» با ترجمه پرویز پور کریمی

بخش جنبی: مولف جوان
«درس‌پژوهی و توسعه‌ حرفه‌ای معلم» نوشته شیما ملکی

بخش جنبی: مولف پرکار
 آرش رستمی

بخش جنبی: استاد خادم کتاب
بهرام رضایی

بخش جنبی: ناشر برتر
عادل پیغامی مدیرمسئول انتشارات دنشگاه امام صادق (ع)  و حسین افشار مدیرمسئول انتشارات ابن سینا